AKTÜERYA BİLİMLERİ AKADEMİSİ, 2004 yılından bugüne aktüerya bilimleri alanında tanıtım ve eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Temel olarak ilgi alanı olan Aktüerya bilimlerinin (Aktüerya, Risk Yönetimi) diğer bilim dalları ile (örneğin Hukuk, İstatistik, Matematik) daha verimli çalışabilmesi için öncelikle anlaşılabilmesini sağlamak sonrasında ise diğer disiplinleri meslek edinenlere, aktüerya bilimleri alanı ile işbirliği yapma imkanlarının geliştirilmesi için çalışmalar yapmaktadır.

Avukatlık, Sigorta ve Reasürans Brokerlığı, Eksperlik, Mali Müşavirlik, Yeminli Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetçilik, İç Denetim Uzmanlığı, Yatırım Danışmalığı, Finans Uzmanlığı gibi meslekler ile Aktüerler arasında doğru bağlantıların kurulup Aktüerlerin uzmanlık alanlarının gelişmesine katkı sağlanmasını amaçlamaktadır.

Aktüerya Bilimleri Akademisi RDS İç Denetim Aktüerya ve Yönetim Çözümleri A.Ş. ile 2013 yılından bugüne etkin çalışmalar yürütmektedir.

Aktüerya Bilimleri Akademisi yayıncılık alanında da "Aktüer Akademi" e-dergisi çalışmalarına devam etmektedir.  

Aktüerya Bilimleri Akademisi faaliyetleri ile ilgili görüş ve önerileriniz için ragip.sahin@rdsdenetim.com.tr e-posta adresimiz ve 03124464070 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.