Sınav ücreti, T.C. Kimlik Numarası ile Adı ve Soyadı bilgileri kullanılarak, herhangi bir komisyon veya ek ücret ödemeden aşağıdaki yöntemlerden biriyle ödenebilir.

Ödeme Yönetmeleri

1. Garanti Bankası Şubelerinde; Adaylar, sınav hizmet bedelini yatırırken fatura tahsilat sistemi aracılığı ile hesap numarası belirtmeden, yalnızca 2815 kurum kodu ile ‘’Aktüerlik Sınavları’’ ödemesi yapacaklarını belirtmelidir. Adayların, gişede, ilgili seviye sınavının hangi oturum ya da oturumlarına (Finansal Matematik, İstatistik ve Olasılık, Matematik, Temel Sigortacılık ve Ekonomi vb. gibi) katılacağını belirterek T.C. Kimlik Numarası ile Adı ve Soyadı bilgilerini vermeleri gerekmektedir.

2. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı: Garanti Bankası internet bankacılığı kanalıyla yapılacak ödemelerde aşağıdaki adımlar izlenmelidir: - “www.garanti.com.tr” adresinden interaktif hesaba girilir. - İşlem Listesi menüsünden “Ödemeler” seçilir. - Sırasıyla “Fatura”, - “Fatura/Abone No ile Ödeme”, - Kurum Tipi: “Sigorta ve Özel Firma Ödemeleri”, - Kurum: “Aktüerlik Sınavları”, - Fatura Tipi: “Sigorta Matematiği, İstatistik ve Olasılık, vb” seçenekleri seçildikten sonra, - Ad, Soyad ve T.C. Kimlik Numarası girilerek ödeme gerçekleştirilir.

3. Yukarıda belirtilen ödeme yöntemi dışındaki yöntemlerle yapılacak ödemeler (örneğin EFT, ATM’den ya da posta yoluyla yapılan ödemeler) kabul edilmeyecektir.